Shopping Cart

Ostukorvis ei ole tooteid.

C-vitamiin nahale – 5 nippi seerumi või kreemi valimiseks

C-vitamiin nahale – 5 nippi seerumi või kreemi valimiseks

Kosmeetikamaailma üks populaarseim koostisosa C-vitamiin peidab endas rohkem kui esmapilgul tundub. Räägime lahti, millisele nahale on see vajalik ja kuidas valida endale sobiv C-vitamiini seerum või kreem. Muuhulgas leiad 5 kasulikku nippi, mis paneb sind C-vitamiini hoopis uue pilguga vaatama.

Juba lapseeas sai selgeks, et C-vitamiin on üks hea koostisosa, mis mitte ainult maitseb ja lõhnab hästi, vaid omab terve kamaluga kasulikke omadusi. Sellest ei kuule ainult mõne uue kreemi reklaamist või perearsti noomitustest, vaid juba vanaema tarkuseteradest: “Jahvata aga õunu palju saad, siis on talveks C-vitamiini doos käes.” Vähemalt jõuludeni, sest siis jõuavad lauale juba mandariinid.

C-vitamiin on tuntud oma tervist turgutava ja antioksüdantse mõju poolest. Antioksüdandid aitavad ennetada ja vähendada vananemismärke, kiirendada rakkude uuenemist ja paranemist, ning tuua välja säravama jume. Kui räägime spetsiifilisemalt nahaprobleemidest, siis on C-vitamiin oluline koostisosa rosaatsea ja põletiku kontrolli all hoidmises, sest see rahustab edukalt punetust ja põletikulist nahka. C-vitamiini toitev ja uuendav mõju on asendamatu ka kortsude ja kuiva naha korral. Eriti meie põhjamaises kliimas. Üldiselt võiks C-vitamiin olla igaühe riiulil, kes tahab ilusamat, niisutatumat ja tervemat nahka.

Heal lapsel mitu nime

Harva leiab pakendilt koostisosade hulgast lihtsa kirja “C-VITAMIIN”. Ausalt öeldes, kui koostise nimistus on nii kirjas, siis pane see toode sinna riiulile tagasi ja kõnni ruttu minema. C-vitamiinil on erinevaid vorme ja neid on oluline eristada. Näiteks kui sul on allergia maasikate või tsitruseliste vastu, siis ole valvas, et sinu nahahooldus ei sisaldaks askorbiinhapet (Ascorbic Acid või L-Ascorbic Acid). Siit ka esimene nipp: vali õige C-vitamiini vorm.

Ascorbic Acid

on puhas C-vitamiin, sealjuures väga tõhus vesilahustuv vorm, aga see on intensiivne ega sobi allergikutele.

Sodium Ascorbyl Phosphate

on oluliselt õrnem C-vitamiini vorm ja sobib ka tundlikumale nahale. Seda kasutatakse enamasti punetuse vähendamiseks ja naha rahustamiseks, nt VITAL C antioksüdantidega vitamiiniseerumis.

Ascorbyl palmitate

C-vitamiini rasvlahustuv vorm. Seda leiab paksematest tekstuuridest, näiteks kreemidest, eriti öökreemidest, sest Ascorbyl palmitate’il on nahka turgutav ja taastav mõju.

C-vitamiini rasvlahustuv vorm. Seda leiab paksema-test tekstuuridest, näiteks kreemidest, eriti öökreemidest, sest Ascorbyl palmitate’il on nahka turgutav ja taastav mõju.

C-vitamiini rasvlahustuv vorm. Seda leiab paksema-test tekstuuridest, näiteks kreemidest, eriti öökreemi-dest, sest Ascorbyl palmitate’il on nahka turgutav ja taastav mõju.

Magnesium Ascorbyl Phosphate (MAP)

on C-vitamiini derivatiiv, mis on oma põletikuvastase ja ärritust rahustava mõju tõttu ideaalne probleemsele nahale. Tugevast põletikust või aknest tekkinud tumedaid laike nimetatakse põletikujärgseks hüperpigmentatsioo-niks ja siin tuleb appi MAP. See aitab edukalt tumedaid laike helendada ja pigmenti ühtlustada.

on C-vitamiini derivatiiv, mis on oma põletikuvastase ja ärritust rahustava mõju tõttu ideaalne probleemsele nahale. Tugevast põletikust või aknest tekkinud tumedaid laike nimetatakse põletikujärgseks hüperpigmentat-siooniks ja siin tuleb appi MAP. See aitab edukalt tumedaid laike helendada ja pigmenti ühtlustada.

Tetrahexyldecyl Ascorbate (THDA)

on C-vitamiini crème de la crème. THDA on rasvlahustuv, kõige võimsam ja vähem ärritavam C-vitamiini vorm, mis tungib sügavale nahakihtidesse. Oma suurepäraste tulemuste tõttu on kogu nahahoolduse maailm viimastel aastatel THDA-le üle läinud. Seda leiab nii IMAGE’i päris kõige esimesest tootest, VITAL C vananemisvastasest seerumist, kui kõige viimasest C-vitamiini tootest, MD C-vitamiini seerumist.

Kas erinevaid C-vitamiini vorme võib ka korraga kasutada?

Jah, võib. Mitme C-vitamiini kombineerimine võimaldab tuua esile iga vormi parimad omadused ja maksimeerida nii nende kasulikku mõju. 20 aastat tagasi oma esimest toodet, VITAL C vananemisvastast seerumit arendades otsustas IMAGE kasutada korraga 4 erinevat C-vitamiini vormi. See töötas nii hästi, et seda korrati ka VITAL C niisutava ja taastava öökreemi puhul.

5 nippi C-vitamiiniga

1.

VALI ÕIGE C-VITAMIINI VORM

Turvaline valik kannab Tetrahexyldecyl Ascorbate’i nime.

2.

LISA C-VITAMIIN HOMMIKURUTIINI

Hommikune kasutamine on eriti tõhus, kuna C-vitamiin aitab kaitsta nahka päikesekahjustuse, külma tuule kuivatava mõju ja mõnel juhul isegi morni tuju eest. C-vitamiini värske ja magus tsitruseline lõhn toob halli igapäevaellu värvid tagasi. Meil küll puuduvad sellekohased kliinilised uuringud, aga lihtsalt usalda seda aroomiteraapiat.

3.

KOMBINEERI C-VITAMIIN TEISTE ANTIOKSÜDANTIDEGA

Võimenda C-vitamiini mõju kombineerides seda teiste antioksüdantidega, nagu A-vitamiin, E-vitamiin ja feruulhape (Ferulic Acid). Need toetavad teineteise tõhusust, tugevdades naha kaitsebarjääri, andes rohkem niisutust ja sära ning vähendades põletikku.

4.

C-VITAMIIN + RETINOOL

See on nahahoolduse A ja O. C-vitamiin hommikul ja retinool õhtul. Või hommikul niisutav ja kaitsev rutiin, õhtul nahka uuendav rutiin C-vitamiini seerumi ja retinoolikreemiga. Pane kohe kirja. Või tee screenshot. See kombinatsioon muudab su elu. Tulemuseks on klaar, särav, terve, pehme ja sile nahk. Vahet ei ole, kas maadled põletikuga, pigmendiga või tunned, et siin ei aita enam muu kui facelift. Isegi kui leiad, et ei ole otseselt millelegi näpuga näidata, aga miski on puudu, siis proovi seda duot. Alusta näiteks MD C-vitamiini seerumist koos AGELESS öökreemiga. Anna meile oma kogemusest teada. Teadagi on retinool talviseks kasutamiseks, nii et ajasta see nipp kalendris alates septembrist kuni aprillini. Ja ära unusta SPF-i!

5.

HOIA PÄIKESELE KÄTTESAAMATUS KOHAS

C-vitamiin on tundlik valguse ja liigse õhutamise osas. Oksüdeerunud C-vitamiini tunned ära kollakaks muutunud tooni järgi. Tavaliselt ei juhtu sellest muud midagi, kui C-vitamiini mõju väheneb ja värv on pisut ebaesteetiline. Niiet keera kork pärast kasutamist korralikult kinni.

C-vitamiinil on oluline osa särava ja noorusliku naha saavutamisel. Kombineeri erinevaid vorme vastavalt oma nahatüübile ja vajadustele. Kui otsid endale sobivat C-vitamiini toodet, siis kiika Tootesoovitajasse või uuri IMAGE’i C-vitamiini sarja VITAL C siit.

POPULAARSEIMAD C-VITAMIINIGA TOOTED