Järgmisel aastal kosmeetikuna 10. aastapäeva tähistav Gaidi Äkke naudib hetki, mil tunneb end justkui naha kallal tegutseva võlurina. Lisaks näo eest hoolitsemisele jagab Gaidi läbi enda kogemuse nõu ka toitumise osas.
Kuidas jõudsid kosmeetiku elukutseni?
Minu teekond kosmeetiku elukutseni on olnud väga huvitav – juba 20ndates eluaastates külastasin probleemse naha tõttu väga tihedalt kosmeetikut. Imetlesin oma kosmeetiku tööd ja nautisin hooldusi. Kuna teadsin, et kosmeetikutel peab olema meditsiiniline taust, siis elukutsena ma selle peale ei mõelnud.
Töötasin tol hetkel raamatupidajana ja see omaette nokitsemine ei meeldinud mulle üldse. Otsisin pikalt seda oma ning 2010. aastal kutsuti mind spordi-ja ilusalongi tegema aparaadiga kehahooldusi. See oli esimene kord, kui ma inimestega töötasin, see meeldis mulle väga ning ma tundsin, et see on mulle.
Seejärel hakkasin uuesti uurima kosmeetikuks õppimise võimalusi ning selgus, et enam ei olegi vaja eelnevalt meditsiinilist haridust. Ega ma pikalt mõelnud – viisin oma paberid Eesti Esimesse Erakosmeetika kooli. Esialgu alustasin kaugõppes, et saaksin jätkata tööd salongis.
Kosmeetikuna alustasin tööd 2012. aastal, selleks hetkeks olin koolis käinud aasta. Olen tehtud otsusega siiani rahul, sest ükskõik, milline on olukord eraelus, nii kui tööle tulen, ukse kinni panen ja hakkan kliendiga tegelema, on täielik zen ja minu maailm.
Milliseid teenuseid sa pakud ja mida neist naudid kõige enam?
Näohooldused moodustavad ilmselt kõige suurema osa tööst ning neid naudin kõige enam. Lemmikuteks on ka erinevad aparaadihooldused näole ja kehale. Vahel on võluri tunne, kui näed, kuidas näonahk muutub hoolduse käigus klaarimaks.
Lisaks teen maniküüri ja pediküüri geellakiga ning depilatsiooni.
Milliste nahaprobleemidega sa kõige enam oma töös kokku puutud?
Päris palju on aknekliente ja ka neid, kes soovivad ennetada või vähendada vananemise märke. Kõige suuremat rõõmu teeb see, kui aknega kimpus olev klient saab näonaha korda. Otseloomulikult on tulemuste saavutamiseks vajalik koostöö kliendi ja kosmeetiku vahel – umbes 50% saan mina salongis teha, teine pool sõltub igapäevasest kodusest nahahooldusest.
Mille järgi valid tooteid mida töös kasutad?
Peamiselt selle järgi, mis mulle endale meeldib. Tooted peavad kõnetama ja lõhnad ei tohi olla liiga tugevad. Ma ei ole suuteline enda ega kliendi nahale panema toodet, millel on tugev parfüümilõhn, kuna ma ei tea, kuidas see reageerib.
Oma töös kombineerin erinevaid brände – igal brändil on omad plussid ja miinused ning lisaks see annab võimaluse ka hinnaklassi reguleerida. Valikuvõimalus peab olema.
Milline on sinu ilurutiin?
Mul on kombineeritud nahk ja kunagi oli mul akne, millest õnneks olen nüüdseks tänu erialale lahti saanud. Näopesuks kasutan alati geeli või vahtu, vajadusel ka näovett. Kindlasti kuuluvad rutiini lisaks kreemidele ka seerumid – nii hommikul kui õhtul. Üks lemmikutest on Image Skincare Vital C Vananemisvastane seerum.
Aastaringselt kasutan alati vähemalt SPF 30 faktoriga päevakreemi. Selle vajalikkust mõistsin siis, kui sain esimesed prillid, mis reageerivad UV-kiirgusele. Ühel sügisesel pärastlõunal muutusid prilliklaasid õue minnes tumedaks ja ma sain aru, et ei ole nii, et on november ja enam pole vaja nahka päikesekiirguse eest kaitsta. UV-kiirgus ei ole nähtav ja tuleb ka läbi pilve.
Lisaks kasutan veel silmakreemi ning teen palju maske ja paar korda kuus teen ka kerget ensüüm- või happekoorimist.
Kuidas jõudsid Image'i toodeteni?
Üks minu tuttav, kes töötas samuti Image’iga tõi mulle tooteid proovida. Alguses proovisin erinevaid tooteid protseduuride käigus. Katsetatu meeldis mulle väga ja tulemused olid ka silmnähtavad, aga esialgu tundus kõik väga kallis.
Mõni aeg läks mööda ning hakkasin ise tooteid kasutama ja seejärel ka müüma. Kuna kliendid olid vaimustuses, siis võtsin sisse ka protseduurid. Täna olen selle võimaluse eest väga tänulik, kuna Image on üks peamine bränd, mida töös kasutan ning klientidele soovitan.
Mis on sinu ja klientide lemmiktooted?
Häid tooteid on palju – näiteks Vital C Niisutavat ja taastavat öökreemi ja Vananemisvastast seerumit ostetakse väga palju. Noortele soovitan Clear Cell tootesarja, mida samuti väga palju ostetakse. Talvisel ajal on populaarne looduslik Ormedic sari. Pesugeelidest on minu lemmikuks MD Näopesugeel. Seda soovitan inimestele, kellel otseselt küll ei ole aknet, aga tekivad aeg-ajalt punnid. Sõltumata aastaajast on populaarsed Prevention+ päikesekaitsega niisutavad päevakreemid. Ise kasutan Prevention+ kerge tooniga päevakreemi aastaringselt – sellega tuleb veidi harjuda, kuna vajab natuke tugevamat nahka masseerimist, aga see-eest püsib tulemus väga hästi.
Mainisid, et sul endal oli probleemne nahk. Kuidas vabanesid aknest?
Aknest vabanesin siis, kui sain paika toitumise. Jätsin menüüst välja piimatooted ja kõik gluteeni sisaldava. Tihtipeale on akne seotud just toitumisega, sellisel juhul võib teha ükskõik milliseid hooldusi, aga nahka ei pruugi ikka korda saada.
Lisaks toitumisele alustasin ka happehooldustega – pean tunnistama, et esialgu lausa kartsin neid. Aga nüüdseks tean, et happeid ei peaks kartma – hape ei ole tingimata söövitav. Happehooldusi on erineva tugevusega, alustades väga õrnast ja pindmisest koorimisest kuni tugevate ja sügavate koorimisteni välja.
Tänu sellele, et mul endal on olnud probleemne nahk, olen saanud ka läbi kogemuse paremini kliente nõustada.
Mida tuleks silmas pidada esmakordsel kosmeetiku külastamisel?
Vahetult enne kosmeetiku külastamist ei tohiks nahka tugevalt koorida – ideaalis võiks vahe olla nädal aega. Suvel ei tasu hooldusesse tulla otse rannast, ükskõik milline hooldus plaanis on.
Kas võtad vastu ka uusi kliente või on sul välja kujunenud oma kindel klientuur?
Alati mahub juurde uusi kliente. Klientuur on pidevalt muutuv, seega leiab ka vabu aegu. Kosmeetiku juures käimine on esiteks vajadus ja teiseks võimalus ja see teine osa tihtipeale muutub.
Gaidi tegemistega saad lähemalt tutvuda Facebookis ja Instagramis
Aja Gaidi juurde saad broneerida SIIT