Shopping Cart

Ostukorvis ei ole tooteid.

Pigmendilaigud – ülevaade ja nende vähendamine

Mis on pigmendilaigud, miks need tekivad ja kuidas nendest vabaneda?

Kindlasti on kõik meist näinud pigmendilaike, kuid loodetavasti mitte veel enda nahal. Järgnevas postituses anname põgusa ülevaate, mis on pigmendilaigud, miks need tekivad, kuidas neid ennetada ning kui märkad esimesi pigmendilaike, siis kuidas neist vabaneda.

Mis on pigmendilaigud?

Pigmendilaigud on lokaalsed melaniini ületootmisest tingitud naha jume ebakõlad, mis on üldiselt pruunikad või hallikad laigud. Kuigi kõige tavapärasemalt on pigmendi põhjustajaks liigne päikesekiirgus, siis võivad pigmenti põhjustada ka hormonaalsed muutused, näiteks rasedus või rasestumisvastased vahendid.

Peamiselt tekivad pigmendilaigud piirkondades, mis saavad kõige enam päikest – põsed, otsaesine, lõug ja ülahuul. Loomulikult võib esineda pigmendilaike ka mujal kehal, näiteks kaelal, käsivartel ja õlgadel.

Kuidas ennetada pigmendilaike?

Kuna peamiseks pigmendi põhjustajaks on liigne UV-kiirgus, siis parim viis pigmendilaikude ennetamiseks on päikesekaitsefaktoriga toodete kasutamine. Unustada ei tohiks, et päikesekaitsega päevakreemi tuleks kasutada kogu aasta vältel.

Kõige hoolikamalt peaks päikesekaitset kasutama need, kel käsil võitlus tugeva aknega ning hetkel tarbivad akneravimeid. Kindlasti peaksid nahka kaitsma päikese eest ka kõik need, kes kasutavad tugevaid vananemisvastase mõjuga tooteid ning tooteid, mis sisaldavad retinooli. Otseloomulikult ei tohiks päikesekaitset unustada ka juba pigmendiprobleemiga tegelejad.

Kuidas vabaneda pigmendilaikudest?

Pigmendilaikudest vabanemine on pikaaegne protsess ja sõltub ennekõike sellest, kui tugev pigment on. Võimalusel tuleks pigmendilaikude ilmumisel reageerida koheselt, kuna aja jooksul võivad need muutuda veelgi tumedamaks. Tuleb arvestada, et pigmendilaike saame ühtlustada järk-järgult ning kogu protsessi puhul peame hoolikad olema päikesekaitse kasutamisel.

Pigmenti ühtlustav kodune hoolduskava võiks koosneda 3 sammust, olenevalt sellest kui tugev on probleem ning kui usin kreemitaja ollakse.

1. Puhasta ja koori – kombineeri näopesugeeli ja koorijat, et koorida surnud rakud ja  stimuleerida naha uuenemist

2. Ühtlusta – kanna puhtale ja kooritud nahale toode mis mõeldud pigmendi ühtlustamiseks, tavaliselt on selliseks tooteks seerum.

  • Soovitame Iluma säraseerumit, mis sisaldab C-vitamiini ning traneksaam- ja glükoolhappeid, mis aitavad rakkudel kiiremini uueneda, vähendades seeläbi pigmendilaikude tumedust ja ühtlustades jume. 

3. Kaitse ja öökreem – kanna päevaks nahale UV-kiirguse eest kaitsev niisutav päevakreem.

Pigmendiprobleemi puhul soovitame päevakreemina: SPF30, SPF50 ja MD SPF50. Öiseks pigmendi ühtlustamiseks kanna pärast seerumit nahale  Iluma Jume ühtlustav näokreem.

4. Korda, korda, korda

Lisaks kodusele hooldusele ei tasuks unustada ka regulaarseid hooldusi oma kosmeetiku juures, kelle kasutuses on tugevamad tooted, millega pigmendi vastu võidelda. Tutvu meie hooldusprogrammidega ning leia kosmeetik, kelle kätte oma näonahk usaldada.