Shopping Cart

Ostukorvis ei ole tooteid.

See “õige” nahahooldus Agne Vaheriga

Agne Vaher on kogu elu olnud tihedalt seotud ilu- ja moevaldkonnaga. Nüüd teadlikumalt kui kunagi varem. Räägime Agnega nahahoolduse õppetundidest ja millest koosneb tema uus ilurutiin.

Alustame algusest. Räägi, millest sai sinu tänane nahahoolduse teekond üldse alguse?

Aasta tagasi pärast lapse sündi kattus mu näonahk akne, komedoonide ja pöletikuga. Ma ei teagi, kas see tekkis hormoonidest või muust, aga sellisel kujul ei ole mul varem probleeme olnud. Proovisin mönda väga head nahahooldusbrändi, kuid kahjuks minu probleeme need ei aidanud lahendada.

IMAGE’ist proovisin esimesena MD C-vitamiini seerumit. Olin sellest eelnevalt kuulnud. See näitas suure üllatusena väga kiirelt tulemust ja see oligi suureks initsiatsiiviks mulle proovimaks teisigi tooteid ja pühenduda just sellele brändile. Möni aeg enne IMAGE’i kasutamist mul ei olnudki korralikku näonaharutiini – eriti just seda komplekssust, et millal ja kuidas tooteid kasutada või kas on vaja midagi rutiinist hoopis välja vahetada.

"Google ei ole siiski parim arst. Palun näita oma näonahka usaldusväärsele asjatundjale!"

Kuidas oled kokku pannud enda igapäevase ilurutiini ja millest see koosneb?

Üheks suureks osaks on kindlasti näonahapuhastus, millele ma varem niivörd tähelepanu ei pööranud. Nüüd ma tean, et see on väga oluline. Ja mul on sellised SOS-tooted, et kui ma märkan kuskil pöletikku tekkimas, siis tean täpselt, mida peale panna ja mis kohe aitab. Igale probleemile on olemas oma lahendus.

Käin üks või kaks korda kuus ka näohoolduses. Suvel küll tugevat hooldust ei saa teha, aga ikkagi pöhjalikku puhastust on vaja. Juba see on suur asi, sest mul on veel möned tugevamad pöletikukolded pösesarnadel, millega vöitlen koos kosmeetikuga. Pärast last on mul hakanud pigmendilaigud tekkima ja suvel tuleb neid ikka natuke juurde. Need kaks on natuke pöikpäisemad probleemid ja vötavad kauem aega.

 

Toitumise osas olen kõik piima-, gluteeni- ja sojatooted menüüst välja võtnud. Reisidel muidugi ikka möned croissantid ja juustuampsud on sattunud, aga siis on tegelikult kohe naha seisust näha. Muidugi möjutavad nahka ka hormoonid, aga nende vastu ei saa. Püüan lihtsalt tasakaalu leida. Igapäevaelus olen kõik välja arvestanud ja saan niimoodi päris kiiresti jälile. Ma ei piira end liialt – elama peab ka natuke.

Oled öelnud, et sinu elu on parajalt seikluslik, sest sa ei püsi paigal. Kohvrid on vaevu lahti pakitud, kui oled juba uueks väljasõiduks valmis. Mis on sinu kosmeetikakotis reisidel?

Reisitooted on hästi head – saan kogu oma inventari mugavalt kaasa võtta. Ei pea valima, mida vötan või jätan, vaid kogu mu rutiin mahub kaasa ja saan hoida naha korras. Muidugi reisidel on natuke teistmoodi, sest körvetava päikesega ei saa nii tugevat hooldust kasutada kui kodus.

Kindlasti on reisil kaasas SPF 30. Kasutan just matistavat päikesekaitset praegu, sest seal ei ole öli sees. Mul on veel pöletikuga vöitlemine pooleli ja sel ajal peab ölisid vältima. Paljud unustavad, et SPF on ka huultele väga tähtis. Reisidele võtangi MD huulepalsami kaasa, sest seal on juba SPF sees.

Kui ma lähen soojale maale, siis on kaasas ka C-vitamiiniga näosprei, mis niisutaks mönusalt nahka. Ja muidugi öige näopuhastus. Hommikul teen örnema puhastuse ORMEDICuga, õhtul tugevama CLEAR CELLiga. Maskid ka! Mul on alati maskid kaasas!

Tulemus pärast 6 kuud.

Missugune osa nahahooldusest on sind üllatanud?

Korralik puhastus. Üldse kogu öhtune rutiin: köigepealt võtan meigi maha niiskete puhastuslappidega, siis võtan kangema näopuhastusgeeli ja salitsüülhappega tooniku. Pärast puhastust on veel silmakreem, punnikestele eraldi salitsüülhappega pulgake ja üle näo panen CLEAR CELLi geelkreemi. Köige jaoks on eraldi oma toode. 

Mu teadmised üldiselt nahahooldusest on nüüdseks nii palju suuremad. Ma ei ole kunagi varem nii pöhjalikult ilurutiini teinud ja nüüd ma enam ei oskakski muudmoodi.

Mis on sinu nahahoolduse absoluutsed lemmikud?

*Vastab viivitamata* MD C-vitamiini seerum. Number kaks ongi MD SPF-iga huulepalsam. See on sellise konsistensiga, mida pole kunagi varem poest isegi leidnud. Nii smooth, puhas, ei jäta kunagi mingeid rante ja pole kleepuv. Niisutab mega hästi. (IMAGE: See ei tekita huultele sõltuvust ka.) Jah, isegi kui ma olen ilma selleta paar päeva, siis on mu huuled ikkagi niisutatud ja korras. 

Suvel meeldib mulle väga niisutav sprei. Inimesed vist ei tea vöi ei oska spreid kasutada, aga rannas ja kuumusega on see näole väga hea. Ja kangasmask ka: see niisutab nii tugevalt. Isegi ütleks, et silub kortsukesi enne tähtsat sündmust.

Agne Vaher ei ole ainult moekas persoon Instagramist, vaid natuke nagu hunt kriimsilm kümne ametiga. Lugejad ei pruugi seda teada, aga tegelikult oled sa lisaks kõigele ka andekas jumestaja. Mis on sinu peamine nipp veatu jumestuse saamiseks?

Niisutus ja koorimine. Näonaha olukord enne üldse millegi peale panekut. Et pöhi oleks vöimalikult ilus ja sile – siis on köige lihtsam meiki teha ja tooted püsivad ka ilusti. Selle sama näospreiga saab vahepeal jumestust värskendada ja isegi matti meiki niisutada, et ei jääks cakey efekti. Näiteks kui silmade all on vaod, siis spreita ja tupsuta salvakaga örnalt üle. See teeb jumestuse näonahaga rohkem sarnasemaks.

Rääkisid pikalt, kuidas nahahooldus on sinu jaoks väga isiklik ja sellepärast ei ole sa varem ka seda jaganud. Mida sa soovitaksid täna neile, kes ei oska veel selles tugevalt satureeritud valdkonnas orienteeruda ja tahaksid nõu, kust alustada?

Ma usun, et alusta brändidest, mida on soovitanud keegi, keda sa päriselt usaldad. Keegi, kellel on endal ka probleem olnud ja leidnud lahenduse. See, kellel on kogu elu hea näonahk olnud, vöib ju kiita, aga neid, kelle probleemidele on reaalselt häid tulemusi näha, tasub küll kuulata.

Leia üks hea kosmeetik, kes vaatab peale ja ütleb, mida sul täpselt vaja on. Kindlasti on vaja kedagi, kes selgitab, mida, millal ja kuidas kasutada. See on väga tähtis! Sest kõigi nende koostisosade juures peab tähele panema ja meeles pidama, mida omavahel tohib kombineerida ja mida mitte – mida kasutada hommikul (päeva jooksul mõjutab päikesevalgus) ja mida öösel. Üldiselt on see maailm üsna kompleksne ja siin tulebki suureks abiks asjatundja. Möned tooted on küll sellised, mis sobivad köigile, näiteks C-vitamiin vötab köigil pigmendi maha. Aga ära osta kellegi teise probleemi järgi tooteid. Vöibki olla, et ise arvad, et on akne ja soetad kõik asjad akne jaoks, aga tegelikult on hoopis rosaatsia, milleks on hoopis teistsugust hooldust vaja. Google ei ole siiski parim arst. Minu suur soovitus: palun näita oma näonahka usaldusväärsele asjatundjale!

Agne nahahoolduse teekond ei ole mõistagi veel läbi. Juba varsti jagab ta oma järgmisi samme naha tervise taastamise nimel. Inspiratsiooni Agne moodsatest ja ilusatest toimetustest leiab Instagramist @agnevaher.

Originaalsuse säilitamiseks oleme toimetamata jätnud Agnele iseloomuliku tooni Saarte murdes. Viimne kui üks “Ö” siin artiklis on taotuslik.