Shopping Cart

Ostukorvis ei ole tooteid.

5 nippi kaunima nahani

Päikesekaitsega päevakreem

Pärast pimedaid talvekuid kipuvad põhjamaa inimesed unustama, et liigne UV kiirgus ei tee nahale head. Koguni 80% naha vananemisest on tingitud väliskeskkonna faktoritest nagu näiteks UV-kiirgus, mis põhjustab fotovananemist, pigmendilaikude teket, päikesepõletust ja nahavähki. Nii nagu kõigi heade asjadega tuleks ka päikesega piiri pidada ja naha kaitsmiseks tuleks alati kasutada päikesefaktoriga päevakreemi. Troopikas ei soovitata põhjamaiselt heledanahalistel päikese käes viibida ajavahemikul 10-16, Eestis see-eest on intensiivseim kiirgus kell 12-13. Siinkohal ära unusta, et otsese päikese käes ei soovitata viibida rohkem kui 20-30 minutit.

Toitumine

Ilusa naha tagab õige toitumine – mida tervislikumalt ja teadlikumalt sööd, seda veatum on ka nahk! Kindlasti ei tee halba kui lisad oma menüüsse vitamiini- ja antioksüdandirikkaid rohelisi köögivilju nagu avokaado, lehtkapsas, brokkoli ning spinat. Nahaprobleeme võivad põhjustada ka toiduained, mille talumatusest ei pruugi meil aimugi olla.Toiduallergia tuvastamiseks proovi menüüst kõrvale jätta nädalaks või paariks üks grupp toiduaineid järgnevast loetelust: piimatooted, jahutooted, suhkur ja liigsed süsivesikud. Nahaga toimuv muutus võib olla üllatav.

Igapäevane liikumine

Liikuv elustiil ja treening paneb põsed punetama, stimuleerib lümfiringlust ja muudab naha väljanägemise nooremaks. Regulaarne kehaline aktiivsus aitab maandada ka stressi ja parandada üldist enesetunnet. Kindlasti ei tasu karta higistamist, sest just higistades laienevad nahapoorid ja higi aitab väljutada pooridesse kogunenud mustuse ja rasu.

Piisav uni

Peale keha ja vaimu virgumisele on pikad unetunnid olulised ka meie nahale. Sel ajal kui keha puhkab, tegeleb nahk taastamise ja parandamisega, seega mida pikem on uni, seda puhanum ja kaunim on ka meie nahk.

NB! Ära unusta kõige tähtsamat, meik tuleb ööseks maha võtta, sest paksu meigikihi all oleval nahal on väga keeruline taastamistööd teha!

Võta aeg maha

Leia enda jaoks aega. Luba endale üks lõõgastav vann, loe oma lemmikraamatut või mine tee metsas üks pikk jalutuskäik. Kui oled stressis, reageerib sellele ka su nahk, sest stressihormoon kortisooli tootmine tõuseb. Liigne kortisool põhjustab nahal vistrike/komedoonide teket, juuste väljalangemist ja unetust. Ilus ja hoolitsetud nahk on paljuski meie enda teha. Toitu teadlikult, kaitse oma nahka liigse päikese eest ja püsi liikumises, nii hoiad naha kauni ja jume säravana.